100-ords jubilæum!
Vi kan med stor glæde fortælle, at e-conomics regnskabsordbog har rundet de 100 ord! – og dertil siger den jubiii-læum! Og tak til alle de kunder, der benytter den.
Kvalitet og størrelse
Jo større, jo bedre. Hos e-conomic satser vi på at få en omfattende ordbog, der beskriver masser af regnskabsord på en måde så det er let at forstå. Vi har løbende tilføjet nye ord, efter den blev oprettet i januar 2010, og på lige godt et år har vi rundet 100 ord.
Lad os håbe den udvikler sig med samme hastighed fremover. De sidste nye ord er; regnskabsklasser, anvendt regnskabspraksis og bogføringsloven.

E-conomic 100-ords jubilæum
Vi vil gerne høre fra dig
Mangler der nogle ord i ordbogen, eller er der nogen, som skal forbedres? Skriv en mail til man@e-conomic.com, hvis du har nogle forslag. Så optimerer vi ordene så hurtigt som muligt.
Vil du være klog på en masse regnskabsord? – så brug vores regnskabsordbog.
Skrevet af Administrator
